Wizyta w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu

10 marca odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw „Zamkowa 15”. Uczennice klasy 3F pod opieką pań Janiny Zemły i Iwony Bednarek odwiedziły Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu. Podczas spotkania dowiedziałyśmy się, czym zajmuje się CIK oraz obejrzałyśmy film o najsłynniejszym sieradzkim fryzjerze pt. „Antoine. Geniusz z Sieradza”.

Turniej Wiedzy Pożarniczej i Ruchu Drogowego

3 marca 2014 roku w sali C Starostwa Powiatowego odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej i Ruchu Drogowego zorganizowany przez Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Sieradzu.
Nasza drużyna składała się z uczniów klasy IVL: Pawła Fornalskiego, Bartłomieja Gołąbka i Wiktora Stempnia, klasy IIL: Emila Płucienniczaka, Pawła Dobruchowskiego oraz Tomasza Ryła z klasy IVD. Opiekunem drużyny był Jacek Gruszka.
Zadaniem uczestników konkursu pochodzących ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów było wypełnienie testu składającego się z 39 poleceń dotyczących wiedzy i umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej i przepisów ruchu drogowego. Najlepsi uczniowie odpowiadali dodatkowo ustnie na pytania. Nasi „strażacy” wygrali konkurs drużynowy, pokonując wszystkie sieradzkie szkoły ponadgimnazjalne, natomiast Wiktor Stempień w rywalizacji indywidualnej uzyskał trzecie miejsce.

Zbiórka pieniędzy

W dniach 25-28 lutego Szkolny Wolontariat zorganizował zbiórkę pieniędzy dla mieszkańców Ukrainy poszkodowanych podczas zajść w Kijowie. Dzięki ofiarności nauczycieli i uczniów zebraliśmy 255,09 zł. Cała kwota została wpłacona na specjalne konto PCK. Akcję przeprowadzili: Joanna Draganowska, Michał Paś, Anna Tomczyk, Weronika Woźniak i Andrzej Tępowski z klasy 3G pod opieką p. prof. Iwony Bednarek

Zbiórka plastikowych zakrętek

W dniach 5-14 lutego została przeprowadzona kolejna zc. Wzięły w niej udział klasy: 1D, 2F, 3G i 4D. Koordynatorkami akcji były Natalia Świniarska i Anna Tomczyk z klasy 3G.
Łącznie zebraliśmy 41,4 kg. Najwięcej zakrętek - 30,3 kg – dostarczyła klasa 3G. Wszystkie zakrętki przekazaliśmy rodzicom Weroniki. Dziękujemy za udział w zbiórce i przypominamy, że zakrętki można przynosić do końca roku szkolnego do p. prof. Iwony Bednarek.

Anna Żyła z ZSP Nr 2 szkolnym sprzedawcą roku

wtorek, 18 luty 2014
Obsługa kasy fiskalnej na czas, wypełnianie faktury VAT i przyjęcia zewnętrznego do magazynu, rozmowa kwalifikacyjna oraz bezpośrednia obsługa klienta - to tylko niektóre konkurencje, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy konkursu „Sprzedawca roku", już po raz szósty organizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Sieradzu. Oprócz wymienionych zmagań, dziewięcioro uczestników wypełniało jeszcze test wiedzy teoretycznej na temat sprzedaży i obsługi klienta. Uczestnikami tymi byli uczniowie drugich klas zasadniczych szkół zawodowych z trzech zespołów szkół ponadgimnazjalnych powiatu sieradzkiego: nr 2 w Sieradzu oraz placówek w Błaszkach i w Złoczewie. Konkurs współorganizowały Ochotnicze Hufce Pracy w Sieradzu. Autorką konkurencji i pytań testowych tej edycji „Sprzedawcy roku" edycji była Marlena Woźniak, nauczyciel przedmiotów zawodowych ZSP Nr 2. Ze strony OHP w Sieradzu konkursem zajmowała się Jolanta Pietrzak. Przez gąszcz pytań testowych i zmagań praktycznych najsprawniej przeszła Anna Żyła, uczennica ZSP Nr 2, uzyskując tytuł sprzedawcy roku. Drugie miejsce zajął Przemysław Ratajczyk z ZSP w Błaszkach, a trzecie - Milena Oleksiak z ZSP Nr 2.

Spotkanie z Jerzym Kaszubą

12 lutego odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez TWI „Zamkowa 15” w ramach cyklu „Ludzie z pasją”. Gościem w naszej szkole był pan Jerzy Kaszuba, pracownik Sieradzkiego Centrum Kultury, animator ruchu teatralnego w naszym regionie, organizator i juror wielu konkursów recytatorskich. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas: 1D, 1H, 2D i 3D – w sumie 51 osób.

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014

Już po raz XVI przeprowadzono Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014. Nasza szkoła uplasowała się na 18 miejscu w województwie łódzkim. Organizatorzy ustalając kolejne pozycje szkół brali pod uwagę wyniki matur i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Ubiegłorocznym maturzystom serdecznie gratulujemy, a Państwu Profesorom dziękujemy.

Wycieczka do Sieradzkiej Spółdzielni Mleczarskiej

W dniu 05.02.2012 klasa IV G wraz z wychowawcą Marleną Woźniak odbyła wycieczkę do Sieradzkiej Spółdzielni Mleczarskiej Wart – Milk mieszczącej się na ul. Wojska Polskiego 41/45 W Sieradzu. Dzięki uprzejmości Pani prezes inż. Ireny Miedzińskiej uczniowie mogli zobaczyć linię produkcyjna wyrobów mleczarskich. Na powitanie uczniowie zostali ubrani w fartuch ochronny i czepki na głowę. Potem zwiedzili następujące działy: odbiór surowca, aparatownia, twarożkarnia, serownia, masłownia, UHT. Pierwszy raz widzieli jak powstaje mleko UHT - Nowoczesną linię produkcyjną pozwalającą na uzyskanie wyrobów gotowych w opakowaniach jednostkowych - kartonach o długim okresie przechowywania, o różnych pojemnościach w zależności od grupy asortymentowej. Ostatnim etapem wizyty była rozmowa z Panią prezes i Panią Dyrektor Działu Produkcji inż. Jolantą Kwiatkowską. Sieradzka Spółdzielnia jest firmą zatrudniającą około 200 pracowników (chociaż tak naprawdę bardzo mało ludzi widzieliśmy). Kolejną klasą, która wybierze się do mleczarni będzie klasa 2G. Mamy nadzieję, że taka wycieczka przedmiotowa będzie już kontynuowana każdego roku.

Skrócone zajęcia w szkole

W związku z posiedzeniem Rady Pedagogicznej oraz wywwiadówką w dniach 13.01 (poniedziałek), 14.01 (wtorek) i 17.01 (piątek-wywiadówka) w naszej szkole będą skrócone zajęcia lekcyjne.

Wywiadówka

17.01.2014 r. - Spotkanie z Rodzicami (wywiadówka):
o godz. 15:30:
2D- w sali nr 1, 3D- 110, 2F- 101, 3F- 209, 2G- 112, 3G- 203, 2H- 201, 3H- 208, 2L- 2, 3L- 111, 2a- 207, 2b- 103, 2c- 7.
o godz. 17:00:
1D- w sali nr 2, 1G- 7, 1H- 110, 1L- 1, 1a- 201, 1b- 111, 1c- 103, 4D- 07, 4F- 101, 4G- 01, 4H- 208, 4L- 203, 3b- 112, 3c- 207.

Studniówka

W dniu 04 stycznia o godz. 19:00 w Domu Weselnym "Arka" Studniówka 2014 klas 4D, 4F, 4G, 4H i 4L..

Konkurs bożonarodzeniowy

Tradycyjny już konkurs bożonarodzeniowy organizowany przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw „Zamkowa 15” tym razem odbył się w dwóch etapach. Każda z klas miała za zadanie wykonać ozdobę choinkową według własnego pomysłu oraz upiec tradycyjne ciasto bożonarodzeniowe. Ozdoby, słodkości oraz kartki świąteczne sprzedawane były podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w dniu 6 grudnia (dochód przeznaczony został na działalność statutową TWI „Zamkowa 15”). Tydzień później miał miejsce drugi etap konkursu - delegacje poszczególnych klas wzięły udział w teście dotyczącym tradycji Bożego Narodzenia obchodzonych w następujących krajach: w Polsce, w Niemczech, USA, Anglii, Szwajcarii, Rosji i w Austrii. Nagrody dla najlepszych klas wręczono w dniu 20 grudnia 2013r. Zwycięzcy to: I miejsce – klasa III D, II miejsce – klasa III F, III miejsce – klasa III G.

Akcja honorowego krwiodawstwa

W kolejnej w tym roku szkolnym akcji honorowego krwiodawstwa 09.12.2013 roku uczestniczyły 24 osoby z klas 3c, 3G, 3D, 3H, 4D, 4L, 4F oraz 4G. Tym razem uczniowie mieli również możliwość włączenia się w akcję oddania próbki krwi do bazy dawców szpiku kostnego. Z możliwości tej skorzystało 14 osób, w tym również nauczyciele. Dziękujemy wszystkim honorowym krwiodawcom!

Zbiórka pieniędzy

W dniach 10 – 13 grudnia odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji Szlachetna Paczka. Dzięki ofiarności uczniów i nauczycieli udało się zebrać - 164, 45 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Stowarzyszenia Wiosna w PKO BP. Akcję koordynowali: Joanna Draganowska i Michał Paś z klasy 3G.

Prelekcja pani Anety Świątczak

We wtorek 03.12.2013 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Centrum Krwiodawstwa w Łodzi panią Anetę Świątczak, która przeprowadziła dla uczniów prelekcję pod tytułem: "Twoja krew ratuje życie". W prelekcji udział wzięli uczniowie z klas IVD, IH, IIIG oraz IIF. Uczniowie mogli poznać procedury obowiązujące podczas akcji honorowego krwiodawstwa, poznali nazwy schorzeń uniemożliwiających honorowe oddawanie krwi oraz uświadomili sobie, że krew jest bezcennym darem dla osób potrzebujących, którego nie można w żaden sposób zastąpić ani wyprodukować.

Konkurs nt. racjonalnego odżywiania się

W dniu 9 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs nt. racjonalnego odżywiania się.
Do konkursu przystąpiło 8 uczniów z klas technikum i ZSZ. Uczestnicy mieli do rozwiązania test zawierający pytania dotycząc zapotrzebowania organizmu w niezbędne składniki odżywcze, występowania chorób będących wynikiem nieprawidłowego odżywiania się oraz znajomością źródeł składników pokarmowych i witamin. I miejsce i jednocześnie maksymalną liczbę punktów zdobyła Magdalena Parzybót z klasy 3G, II miejsce zajęła Karina Ciołek z klasy 2G, trzecie miejsce i taką samą liczbę punktów zdobyli Kamila Borczyk z klasy 2 G i Beniamin Błaszczyk z klasy IG. Zwycięzcy otrzymali skromne nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Organizatorzy: ZSP nr2 im. Marii Dąbrowskiej oraz OHP w Sieradzu. Prace oceniały: Jolanta Pietrzak, Marta Chudecka i Marlena Woźniak. Mamy nadzieję na kontynuację w przyszłym roku.

Spotkanie z prezesem Zarządu MPK w Sieradzu – p. Robertem Chrzanowskim

Dnia 27 listopada 2013 roku część klasy IV D uczestniczyła w spotkaniu z prezesem Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Sieradzu – p. Robertem Chrzanowskim. Spotkanie zorganizowane zostało przez Towarzystwo Wspierania Inicjatyw „Zamkowa 15”. Pan Chrzanowski udzielił młodym ekonomistom wielu informacji na temat funkcjonowania firmy i prowadzenia działalności gospodarczej. Mówił o zatrudnianiu doświadczonych kierowców, o kosztach firmy, o sposobach ich zmniejszania, o dofinansowaniach z Unii Europejskiej. Podkreślał też, jak ważny jest klient i jego zadowolenie. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się także, ile kosztuje nowy autobus oraz jakie są plany sieradzkiego przedsiębiorstwa na najbliższy czas

Góra grosza

W dniach 25 listopada – 6 grudnia po raz kolejny odbyła się w naszej szkole zbiórka monet groszowych w ramach „Góry Grosza”- akcji organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Wzięły w niej udział klasy: 2D, 3G i 3F, które zebrały odpowiednio: 130,31zł, 77, 18zł, 13,66zł oraz nauczyciele - 21,80zł. W sumie zebraliśmy 242,95zł. Zbiórkę na terenie szkoły prowadzili członkowie Szkolnego Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego, a koordynowały: Justyna Butwicka i Marta Klucha z kl. 2D

Konkurs gastronomiczny

W dniu 2 grudnia 2013 roku w naszej pracowni gastronomicznej odbył się konkurs gastronomiczny. Konkurs był zorganizowany we współpracy z OHP w Sieradzu. W konkursie wzięły udział 4 drużyny. Dwie z klasy Ia i dwie z klasy IIa. Zadaniem uczniów było przygotowanie typowo polskiej potrawy, czyli gołąbków w sosie pomidorowym. Wszystkie grupy pracowały bardzo energicznie i starały się przygotować jak najlepszą potrawę. Każda z grup systematycznie dbała o czystość na stanowisku pracy. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Ostatecznie I miejsce zajęły uczennice z klasy IIa Paulina Szyszka i Karina Marciniak, II miejsce zajęli chłopcy z II a Mateusz Paś i Grzegorz Leśniewski, a III miejsce uczennice z Ia – Magdalena Mituła i Dominika Biskupska.
Potrawy oceniały: Jolanta Pietrzak, Marta Chudecka oraz Marlena Woźniak.

Świąteczna Zbiórka Żywności

29 listopada br. 9 członków Szkolnego Wolontariatu wzięło udział w Świątecznej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Banki Żywności, a koordynowanej w Sieradzu przez Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Obywatelskich „Pro Futuro”. Wolontariusze zbierali żywność w supermarkecie „Biedronka” przy ul. Kościuszki. W akcji udział wzięli: Joanna Draganowska i Michał Paś z kl. 3G, Klaudia Paś i Marta Wardęga z kl. 2F, Justyna Butwicka i Marta Klucha z kl. 2D oraz Donata Chrzan, Wiktoria Gruda z kl. 1D i Patrycja Ciołek z kl. 4H.

Zbiórka pieniedzy

22, 25 i 26 listopada br. Szkolny Wolontariat przeprowadził zbiórkę pieniędzy na rzecz mieszkańców Jankowa Przygodzkiego poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu. Dzięki ofiarności nauczycieli i uczniów zebraliśmy 209,10zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Caritas Polska. Akcję koordynowały Anna Tomczyk i Daria Lipa z klasy 3G.

Udział w Warsztatach świątecznych

25 listopada 2013 r. 15 uczennic naszej szkoły wzięło udział w Warsztatach świątecznych, podczas których uczyły się wykonywania oryginalnych kartek bożonarodzeniowych. Pracowały pod kierunkiem p. prof. Urszuli Lisowskiej. Efekty będzie można podziwiać, a nawet zakupić podczas kiermaszu organizowanego przez TWI 6 grudnia.

Stypendia Prezesa Rady Misistrów

25 listopada Uczennica kl. IV D technik ekonomista - Anna Wolak otrzymała z rąk wicewojewody Pawła Bejdy i Łódzkiego Kuratora Oświaty Jana Kamińskiego stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendia wręczono podczas uroczystości zorganizowanej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu w dniu 25.11.2013 r.

Wywiadówka

20.11.2013 r. - Spotkanie z Rodzicami (wywiadówka):
o godz. 15:30:
1D - w sali 2, 1G - w 7, 1H - 110, 1L - 1, 1a - 101, 2c - 111, 1c - 103, 4D - 07, 4F - 101, 4G - 01, 4H - 208, 4L - 203, 3b - 112, 3c - 207.
o godz. 17:00:
2D - w sali 1. 3D - w 110, 2F - 101, 3F - 209, 2G - 112, 3G - 203, 2H - 201, 3H - 208, 2L - 2, 3L - 111, 2a - 207, 2b - 103, 1b - 7

„Makulaturę zbierzemy i studnię w Kenii wybudujemy”

Od 4 do 15 listopada Szkolny Wolontariat zbierał makulaturę pod hasłem: „Makulaturę zbierzemy i studnię w Kenii wybudujemy” .
Do akcji włączyła się klasa 3G, która zebrała 91,9 kg oraz nauczyciele. Makulatura została przekazana do Fundacji Księdza Orione „Czyńmy Dobro” działającej przy parafii św. Antoniego z Padwy w Zduńskiej Woli. Zbiórkę koordynowały: Iwona Krysińska, Klaudia Paś i Marta Wardęga z kl. 2F.
Szkolny Wolontariat składa szczególne podziękowanie p. prof. Marcie Siniarskiej, która zajęła się dostarczeniem zebranej makulatury.

Zbiórka pieniędzy dla mieszkańców Filipin

14 i 15 listopada odbyła się zbiórka pieniędzy dla mieszkańców Filipin poszkodowanych przez atak tajfunu. Zebraliśmy 341 złotych 11 groszy. Pieniądze wpłacono na konto Caritas Polska. Zbiórkę koordynowali członkowie Szkolnego Wolontariatu: Joanna Draganowska i Michał Paś z klasy 3G.

IV edycja konkursu fryzjerskiego „Festiwal Talentów”

W dniu 06.11.2013 r. z Zespole Szkół Nr 3 w Wieluniu odbyła się IV edycja konkursu fryzjerskiego „Festiwal Talentów”.
Brało w niej udział 48 uczniów ze szkół w Wieluniu, Działoszynie, Pajęczynie, Kłobucku w tym 8 fryzjerek, które reprezentowały Sieradz i naszą szkołę.
Młode adeptki fryzjerstwa startowały pod opieką pani prof. Magdaleny Maciejewskiej i pani prof. Moniki Plewińskiej. Brały udział w 3 z 4 konkurencji i w każdej z nich stanęły na podium. W kategorii klas pierwszych „Fryzura dziecięca i młodzieżowa” I miejsce zajęła Marta Orłowska z klasy 1c Zasadniczej Szkoły Zawodowej, w kategorii klas drugich „Fryzura ślubna” III miejsce zajęła Adrianna Gocałek z klasy 3 c Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz w kategorii zespoły „Fryzura awangardowa” I miejsce zajęły uczennice klasy III H Technikum: Katarzyna Karczmarek, Dagmara Sławińska, Dominika Oganiaczyk, II miejsce Magdalena Pełka, Joanna Koralewska i Martyna Bałwas.
Nagrodę publiczności otrzymała modelka Martyny Orłowskiej, 7-letnia Jagódka, która podbiła serca jury i publiczności w Wieluniu.
Dziewczętom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Następny konkurs już 15.01 w Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu.

Zbiórka plastikowych nakrętek

23.10.2013 r.
W dniach 30.09. – 23.10.2013 r. odbyła się w naszej szkole kolejna już zbiórka plastikowych nakrętek w ramach akcji „Nakręć się i pomóż Eli”. W zbieranie nakrętek zaangażowali się uczniowie i nauczyciele. Łącznie zebraliśmy 47,6 kg .
Wyniki zbiórki są następujące :
klasa 3G - 21,6 kg,
klasa 4H – 16,9 kg,
klasa 1H 5,8 kg,
klasa 4D – 3,3 kg
nauczyciele przekazali łącznie 5,2 kg nakrętek.
Rodzice Eli zebrali ponad 6 ton nakrętek i za zebrane pieniądze zakupili wózek, akumulatory i matę do masażu.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!
Akcję koordynowali: Joanna Draganowska i Michał Paś z klasy 3G.

Dzień Edukacji Narodowej

11.10.2013 r. - Uroczystości szkolne z okazji Dnia Edukacji Narodowej (sala gimnastyczna; godz.9:40).

Nowy adres szkolnej strony www

11.10.2013 r. - Nowy adres internetowy naszej szkoły www.zamkowa15.edu.pl

Komunikat

28.09.2013 r. - Zaktualizowano Statut Szkolny

Wywiadówka

26.09.2013 r. - Spotkanie z Rodzicami (wywiadówka):
o godz. 15:30:
1D - w sali 2, 1G - w 7, 1H - 110, 1L - 1, 1a - 101, 1b - 111, 1c - 103, 4D - 07, 4F - 101, 4G - 01, 4H - 208, 4L - 203, 3b - 112, 3c - 207.
o godz. 17:00:
2D - w sali 1. 3D - w 110, 2F - 101, 3F - 209, 2G - 112, 3G - 203, 2H - 201, 3H - 208, 2L - 2, 3L - 111, 2a - 207, 2b - 103, 2c - 7

Wycieczka do Straży Pożarnej

20.09.2013 r. - Wycieczka przedmiotowa klasy 1G do Straży Pożarnej

Komunikat

8:30, 02.09.2013 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014